Sprawdź do kogo należy numer

Czyj to numer telefonu

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu widnieje nieznana kombinacja cyfr.

Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zechcemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze dziwne telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu może należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, jaki jedynie kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora.

A jeżeli mamy dojście do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od początku skorzystać ze strony, która zajmuje się testowaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.

sprawdz jaki to numer telefonu

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele lat temu, a mimo to dalej są bardzo popularnymi sprzętami. Wszyscy telefonują z nich praktycznie bezustannie, by skontaktować się ze znajomymi, wysłać im sms-a lub usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe telefony są nierzadko jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią także bandyci oraz naciągacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak da się w miarę prędko rozpoznać.

Oczywiście najprościej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak często taki krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeżeli on nie działa, ponieważ dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wklepać numer do wyszukiwarki internetowej (free reverse phone lookup) i wejść później na różne strony, by poznać dzwoniącego. Istnieją już nawet specjalne witryny wirtualne, które mieszczą w sobie praktycznie wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich oraz stawiają im oceny. Internauta powinien z nich skorzystać, a nawet własnoręcznie napisać recenzję o wybranym numerze. A jeżeli jednak specjalna witryna nie posłuży jakiejś osobie, a tę osobę dalej będą martwić ciągłe sygnały, w każdej chwili może ona udać się na policję. W skrajnych momentach na pewno warto tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe obcego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie są w końcu niczym dobrym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko da się już bez problemu rozwiązać. Nawet teoretycznie obce numery telefonów można błyskawicznie odkryć, by osądzić, czy są one na sto procent niegroźne. W takim celu należy odwiedzić odpowiednią witrynę internetową, zadzwonić pod konkretny numer lub skontaktować się z policją.

jaki numer telefonu

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy już odrębne strony wirtualne, które zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu witrynę i potem wpiszmy do jej komórki numer, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą dane na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są uzupełniane nie jedynie przez swoich twórców, bo również przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery, piszą, do kogo one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My także możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, by w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, dlatego powinniśmy jedynie skorzystać z tych stron. Czyńmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.